Başlangıç > Genel > Microsoft Windows 8.1 Üzerinde Visio 2013 Kurulumu

Microsoft Windows 8.1 Üzerinde Visio 2013 Kurulumu

Genel olarak Office Ürün takımının içinde anılmakla birlikte aslında Ofice paketinin dışında edinilen ve her tür diagram çizimi için ihtiyacımız olan Visio 2013 ün Windows 8.1 üzerinde kurulumunu gerçekleştirellim.
Öncelike , ilk ihtiyacımız Visio 2013 kurulumunu gerçekleştireceğimiz bir imaj.Farklı pek çok Visio imajı olduğunu belirtmekte fayda var. Ben Visio nun 60 günlük deneme sürümü imajı için aşağıdaki adresi kullanmayı öneriyorum.
http://technet.microsoft.com/en-US/evalcenter/hh973399?WT.intid1=ODC_ENUS_FX103472299_XT104000916

Bu adreste Get started now seçeneğini tıklayarak live ID niz ile giriş yaptığınızda gelen sayfada profilinizle ve istediğiniz imajla ilgili bilgileri girdikten sonra en alttaki Continue seçeneği ile ilerleyip son sayfadaki product Key ve İndirme dilini seçerek dosyayı indirmeye başlayabilirsiniz. Verilen Product ket daha sonradan bize lazım olacağı için bir yere not etmemiz gerekli.

Download manager ile inen bu “ VisioProfessional_x64_en-us.img” adındaki dosya yaklaşık 440 MB civarında olup, internet bağlantı hızınıza göre inmesi biraz zaman alacaktır.

Dosya inmesi tamamlandıktan sonra , windows 8 den beri gelen ISO,IMG gibi imajlarının doğrudan işletim sistemine okutulmasına imkan sağlayan mount özelliği sayesinde 8.1 işletim sistemimize de bu imajı bağlayacağız.

Açılan pencere de Visio uygulamasının dosyalarını görebiliyoruz. Setup.exe ile ilerliyoruz.

Kurulumda özelleştirme yapmak için customize seçeneğini kullanabiliriz. Standart kurulum için Install now seçeneği yerterli olacaktır. Ben Custom kurulum seçeneklerini de görmek için bu seçenek ile ilerliyorum.

Kurulum da bilgisayar hızına ve seçtiğiniz kurulum bileşenlerine göre biraz zamana alacaktır. Kurulum tamamlandıktan sonra karşımıza aşağıdaki ekran geliyor.

Continue Online diyerek office.microsoft.com adresine gidebiliriz. Visio uygulamasını açmak içinse start ekranında visio yazıp uygulamayı çalıştırmak yeterli..

Uygulamayı çalıştırdıktan sonra gelelim aktivasyona. Ürünü indiriken indireceğimiz dili seçtiğimiz kısımda ürün anahtarı verilmiş ve not etmiştik. Şimdi bu ürün anahtarını kullanarak ürünün aktivasyonunu gerçekleştireceğiz. Bunun için gelen sayfada “enter a product key instead” seçeneğini tıklıyoruz.

Ve bir sonraki ekranda not almış olduğumuz ürün anahtarını giriyoruz. Doğru ürün anahtarını girdikten sonra Install düğmesini tıklayarak aktivasyonu da bitiriyoruz.

Ve Visio 2013 kurulumu tamamladık. Artık uygulamayı açarak yeni şablonları inceleyebiliriz.

Reklamlar
Kategoriler:Genel
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: