Başlangıç > Genel > PowerPoint 2013 ile Düğün için Fotoğraf Albümü yapıyoruz – Bölüm 1

PowerPoint 2013 ile Düğün için Fotoğraf Albümü yapıyoruz – Bölüm 1

Kısa süre sonra evlenecek biri olarak hazırlıklarım devam ederken, nikahta gelen misafirlerimize izletmek üzere müstakbel eşimin ve benim resimlerimizi içeren güzel bir fotoğraf albümü oluşturmak istedim.

Aslında bu işi Office dışında uygulamalarla çok daha “profesyonel olarak” yaptığını söyleyen firmalar olsa da, ben hem PowerPoint bilgime güvendiğim hem de bunu daha sonra kendi başına yapmak isteyen kişilere faydam olabileceğini düşündüğüm için nasıl yapıldığını anlatacağım.

İhtiyacımız olan 3 ana unsur var.

  • Albümde göstereceğimiz Fotoğraflar. Bunların yüksek kalitede olması hatta dosya isimlerinin istediğimiz sıraya göre adlandırılmış olması ( 1.Jpg, 2. Jpg şekline) işlerimizi çok daha hızlandıracaktır. Resimlerin hepsini bu şekilde isimlendirdikten sonra bir klasöre koyalım.
  • Tabiki Müzik ! Fotoğraf albümü gösterisi esnasında çalmasını istediğimiz şarkıyı MP3 formatında elimizin altında bulunduralım.
  • Bir de PowerPoint 2013 gerekli. Hatta internet bağlantımız varsa daha da şanlıyız.

Aslında Fotoğraf albümü oluşturmak için resimleri tek tek slaytlara yerleştirmek bir seçenek olabilir ama bu uzun sürecektir. Gelin bunu hızlıca PowerPoint’in Fotoğraf albümü özelliği ile yapalım.

İlk olarak , PowerPoint i açtıktan sonra gelen karşılama ekranından kendimize güzel bir şablon seçmemizin faydalı olacağını düşünüyorum , özellikle evlilik ile ilgili çeşitli şablonlar mevcut.

İstediğimiz şablonu seçtikten sonra create diyerek oluşturalım.

1

Ardından Insert – Photo Album seçeneğini tıklayarak File-Disk düğmesiyle resimlerimizin olduğu klasöre gidelim. Ardından açılan penceredeki tüm resimleri ( ya da istediklerimizi ) seçelim ve Insert düğmesine tıklayalım.

2Açılan pencerede istersek resimlerin yerlerini değiştirebilir, istersek tüm resimleri siyah beyaz yapabiliriz. Slaytlara tam sayfa olarak ya da birden fazla resim şeklide de yerleştirmek mümkün. Dilersek yine bu ekranda tema da seçebiliyoruz.

3Son olarak Create düğmesini tıklayarak albümümüzü oluşturabiliriz.

Fotoğraflar yerleştiğine göre ses eklememiz gerekli. Bir sonraki yazımda da bu adımı tamamlayarak sunumu videoya çevirmeyi anlatacağım.

Reklamlar
Kategoriler:Genel
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: