Başlangıç > Genel > Sistem yöneticileri, Office 2016’ya hazır olun ~ Microsoft Türkiye Blogundan alınmıştır.

Sistem yöneticileri, Office 2016’ya hazır olun ~ Microsoft Türkiye Blogundan alınmıştır.

Microsoft Türkiye Blogundaki Office 2016 ile ilgili yazıya ben de yer vermek istedim.

http://blog.microsoft.com.tr/?p=27921 adresinden orijinalini inceleyebileceğiniz yazının tam metni aşağıdaki şekilde.

Bugünkü haberimiz özellikle sistem yöneticilerini yakından ilgilendiriyor; keza 22 Eylül’den itibaren Office 2016’yı yayınlamaya başlıyoruz. Office 365 Teknik Ürün Genel Müdürü Julia White’ın satırbaşlarını aktardığımız bu yazı, Office 2016’ya hazırlanmanız için ihtiyacınız olan araç, yönerge ve kaynakları bir arada bulabileceğiniz bir kaynak niteliğinde.

Mart ayında  Office 2016 IT Pro ve Geliştirici Önizleme sürümünü duyurmuştuk. O dönemden bu yana geribildirimlerinizi dinledik, Windows için Office 2016’yı geliştirmeye, iyileştirmeye devam ettik. Kullanıcılarınıza yeni ufuklar sağlayacak Office 2016’nın kurulumu için beklemek istemeyeceksiniz; zaten BT yönetiminde geliştirilen birçok özellik sayesinde beklemeniz de gerekmeyecek!

Kulağınıza haberleri gelmiş olabilir; ancak bugün Office 2016’nın 22 Eylül’den itibaren yaygın olarak sunulacağını duyurmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Geçerli bir toplu lisanslama anlaşmanız varsa Office 2016 sürümünü 1 Ekim’den itibaren Toplu Lisanslama Hizmeti Merkezi‘nden indirebilirsiniz.

Bu yazıyı, Office 2016’ya hazırlanmanız için ihtiyacınız olan araç, yönerge ve kaynakları bir arada bulabileceğiniz bir kaynak olması amacıyla kaleme aldık. Yükseltme ve kurulum deneyimini geliştirdik. Office 365 aboneleri içinse Office 2016 uygulamalarının ileriye yönelik güncellemelerinde değişiklikler yaptık. Tüm bunlara Office’i hazırlamanıza, kurmanıza ve yönetmenize yardımcı olacak yeni araç ve kaynakları da ekledik.

Office güncelleştirme modelinde geliştirilen özellikler

Halen Office 365 ProPlus (şirketler ve kuruluşlar için Office uygulamalarının abonelik temelli sürümü) kullanıyorsanız, özellik ve güvenlik güncellemelerini şimdiye kadar olduğu gibi aylık olarak almaya devam edeceksiniz. İleriye yönelik olarak güncelliğinizi her zaman korumanızı sağlayan,  Current Branch  adlı bu yöntem, en güncel Office uygulama ve yeteneklerine sahip olacağınız anlamına gelir. Bundan sonraki Geçerli Dal 22 Eylül’de yayınlanacak ve yeni Office 2016’nın tüm uygulama güncelleştirmelerini kapsayacak.

Office 365 ProPlus kullanan birçok kuruluştan aldığımız geribildirimleri dikkate alarak, Office’in güncelleştirilmesinde  Current Branch for Business adıyla yeni ve heyecan verici bir seçenek ekledik. Kuruluşunuz yeni bir Office sürümünü kullanıma açmadan önce genelde birkaç ay bekliyor veya Office 2016 ile özelleştirilmiş işlevlerinizi özellik güncellemeleri açısından test etmek için zamana ihtiyaç duyuyorsa, bu haber hoşunuza gidecek.

Windows 10 yaklaşımıyla tutarlı olarak geliştirilen Current Branch for Business  güncelleme modelinde, özellik güncellemeleri yılda üç kere toplu olarak yayınlanacak; bu arada güvenlik güncellemeleri aylık olarak sunulmaya devam edilecek. Current Branch for Business’ın ilk alt sürümünü Şubat 2016’da göreceksiniz. Bu ilk alt sürüm temelde 22 Eylül’de yayınlanacak sürümle aynı özellik kümesine sahip olacak; ancak dört aylık güvenlik güncellemesini içerecek. Yılda üç kez yayınlanan bu güncelleme modeli, Office 365 ProPlus’ın ileriye yönelik güncelliğini korumanın başka bir yolunu daha sağlamakta. Yeni hizmet seçenekleri hakkında daha fazla bilgiyi TechNet‘te bulabilirsiniz.

Capture

Yeni Office daha fazla BT yetenekleri sağlıyor

Office 365 ProPlus için BT’den gelen önemli bazı istekleri de değerlendirdik: Güncellemeleri kurarken ağ trafiğinin denetlenmesine yardımcı olan Arka Plan Akıllı Aktarım Hizmeti (BITS) kurulum desteği, Office 365 sistem yöneticileri portalında Office etkinleştirmede yeni rapor ve kullanımlar bunlar arasında.

Yeni Office, yeni dağıtım ve yönetim seçenekleri dışında, tüm Office 2016 uygulamalarında Veri Sızdırma Koruması, Çok Faktörlü Kimlik Doğrulama ve başka bazı kritik konular için de destek sunuyor.

Geçtiğimiz Mart ayında genişletilebilirlik modelinde makrolar ya da eklentiler için değişiklik yapmayarak mevcut Office özelleştirmelerimizle uyumluluğun sağlanacağının sözünü vermiştik. Önizleme sürümünün değerlendirmesini yaptıysanız, Office 365 ProPlus (15.x) sürümlerinin yönetim ve kurulumunda kullanılan çoğu araç ve süreçlerin Office 2016 ile tutarlı olduğunu görmüşsünüzdür. Ağustos ayında Office 365 ProPlus’tan Office 2016 sürümüne yükseltme rehberini yayınladık; ayrıca Office IT Pro Dağıtım Komut Dosyası projesini başlattık.

Office’in yeni yeteneklerini henüz denemediyseniz, şimdi tam zamanı! Bu arada yeri gelmişken biraz da Office 2016’ya hazırlanmanın yollarından söz edelim…

Sistem Yöneticileri için yeni etkinlikler, araçlar, kaynaklar

Kasım ayında yeni bir BT ve geliştirici odaklı etkinlikler dizisine başlıyoruz: Microsoft Cloud Roadshow. Bu etkinliklerde, dünya genelinde 12 şehirde Office, Azure, Windows konularında ikişer günlük ücretsiz teknik eğitim vereceğiz. Katılımın ücretsiz olduğu bu eğitimleri size Microsoft’un en iyi mühendisleriyle sunacağız. Etkinliklere kişisel katılım için kayıtlar açıldı; yakında da eğitim sunularını uygulamalı laboratuvar ve ek eğitim kaynaklarıyla birlikte isteğe bağlı görüntülemeye açacağız.

office2016_2

Office 2016 hakkında sorularınız olduğunda Office 365 Topluluğu gidilecek en doğru adres. Burada Microsoft uzmanları, MVP’lerimiz ve tüm topluluk size yardımcı olacaktır. Önümüzdeki haftalarda Office 2016’yı ağımızda tanıtacağız; ayrıca 22 Eylül’de yayınlanmasının ardından sorularınızı yanıtlamak amacıyla 24 Eylül’de Office mühendislik ekibiyle bir YamJam gerçekleştireceğiz.

Teknoloji meraklıları için, mühendislerimizin hazırladıkları gösterim ve kısa demolarla Office 2016’nın yeni yeteneklerini Office Mechanics üzerinden tanıtmaya gelecek haftalarda devam edeceğiz. Windows on Office Mechanics’de Office 2016’daki yenilikleri ana hatlarıyla şu anda da görebilirsiniz.

Siteyi 22 Eylül’de tekrar ziyaret edin

Bunlar, Office 2016’nın yakında yayınlanacak sürümünde sistem yöneticilerini desteklemek amacıyla üzerinde çalıştığımız özelliklerden birkaçı. 22 Eylül ve sonrasında çok daha fazlasını bulacaksınız. Elbette, neler bekleyebileceğinizi görmek için Office 2016 Önizleme sürümünü de hâlâ indirebilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için yakınınızdaki bir  Microsoft Cloud Roadshow’a kayıt olmayı da unutmayın.

Reklamlar
Kategoriler:Genel
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: